ВАЖНО ЗА ВСИЧКИ ГОСТИ НА GAMERS FORUM

За да ползвате ликовете които са дадени в форума на този сайт, трябва да си направите нова регистрация Извиняваме се за създаденото не удобство, но се надяваме, че е за доброто на всички наши потребители!


Join the forum, it's quick and easy

ВАЖНО ЗА ВСИЧКИ ГОСТИ НА GAMERS FORUM

За да ползвате ликовете които са дадени в форума на този сайт, трябва да си направите нова регистрация Извиняваме се за създаденото не удобство, но се надяваме, че е за доброто на всички наши потребители!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows Mobile

Go down

Windows Mobile Empty Windows Mobile

Писане by devil Вто 06 Апр 2010, 14:10

Човек и добре да живее си инсталира Windows на компютъра. После започва да го рестартира и да се моли да се оправи. Шегувам се де. Макар и да има доста противници операционната система на Microsoft си остава най-ползваната в цял свят. Мобилният й вариант обаче не е чак толкова популярен – той присъства само на 14% от смартфоните продадени през 2008-ма година. Това се дължи основно на появата на нови операционни системи (iPhone OS, Android), които са по-лесни за използване, докато „добрият стар WM” не се е променил особено през годините. Очаква се първата крачка напред да е версия 6.5, която ще излезе към края на 2009-та. Ако искате да научите повече подробности за операционната система и развитието и през годините прочетете статията на Wikipedia по върпоса.


Полезни сайтове

Без значение какъв телефон сте избрали или ще изберете, в основата си Windows Mobile платформата си остава една и съща и има едно голямо предимство – можете да инсталирате допълнителни приложения, с които да правите неща немислими до преди това. Ето ви списък със сайтове, на които можете да намерите необходимите ви програми, отговори на въпросите, които ви вълнуват и новини свързани с WM платформата. В тях можете да срещнете хора, чиито знания могат направо да ви шашнат.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Производители и устройства

Все пак не мога да отрека, че остарял или не, Windows Mobile присъстваше на някои от най-интересните смартфони през последната година, година и нещо. Чрез персонализации производителите успяха вдъхнат нов живот на интерфейса и да го направят по-удобен за обикновения потребител (като мен впрочем). Лидер в това отношение е:

HTC

Според не-съвсем-официални данни тайванската компания стой зад 80% от произведените WM смартфони в цял свят. Все пак едни от най-интересните модели си остават в техният каталог. Ето избрани моменти от него:

HTC Touch Dual – беше един от първите WM смартфони, който ми доказаха, че „бизнес устройството” не е непременно грозно и дебело. Работи с първата на TouchFLO интерфейса, който не е толкова ефектен, като 3D варианта, но е за предпочитане пред стандартен Windows Mobile.

HTC Touch Cruise – е страхотен телефон за навигация. Пристига с едни от най-добрите софтуери – TomTom Navigator 6. Наскоро получи обновена версия носеща същото име (но съм свикнал да наричам с кодовото й – Iolite), който добавя доста екстри за навигиране и работи с новия TouchFLO 2D.

HTC X7510 Advantage – според мен, това е само за маниаци на тема WM. Първата ми реакция, като го видях беше „О, боже това е ОГРОМНО!” и в действителност, повечето модерни нетбуци са по-компактни, но пък нямат чувствителен на допир екран и не от тях не можете да говорите. Все пак, личното ми мнение е, че това чудо не може да замени лаптоп, а е почти толкова голямо.

HTC Touch Diamond – е диаманта в короната на HTC, за изминалата година. С елегантния си дизайн, той стана доста популярен сред бизнес дамите. Няколко мои познати си замениха своите LG PRADA с него. В него за първи път се срещнах с TouchFLO 3D интерфейса, който за сега си остава един от фаворитите ми. С нетърпение очаквам наследника му – Touch Diamond2, който бе представен на MWC 2009.

HTC Touch Pro – ми допадна доста заради своята клавиатура и лесното писане на email-и. Все пак дебелината му ме спира да го нося в джоба си, тъй като хората мислят, че много се радвам да ги видя. Този модел също ще получи своят наследник през 2009-та – Touch Pro2.

HTC S740 – първо ми заприлича на дебело дистанционно за телевизор. После не успях да си спра телевизора с него. След това установих, че с малко персонализиране Windows Mobile Standard, може да е много удобен, особено за хората, които не са свикнали с чувствителен на допир екран, а QWERTY клавиатурата винаги си е от полза.

HTC Touch HD – е**хти екрана! Първата ми мисъл, като го видях беше как ще изгледам последният сезона на д-р Хаус на него. За съжаление видео възможностите на телефона ме разочароваха, но все пак телефона си остава едно великолепно средство за работа.

HTC Touch Viva – горещо го препоръчвам на всеки, който си търси евтин WM 6.1 Professional смартфон. Този мъник разполага с всички необходими екстри!

Samsung

Вторият по големина производител на телефони в световен мащаб не е особено известен със свойте WM устройства. Все пак през 2008-ма на пазара се появиха модели, които определено привлякоха вниманието ми.

Samsung OMNIA – един от най-добрите Windows Mobile телефони, които съм имал удоволствието да ползвам. Той просто има всичко – добра камера, страхотен звук, вградена поддръжка на DivX/Xvid, много памет и прилично персонализиран интерфейс.

Samsung i780 – имах сравнително малко време да си поиграя с този телефон, но съм много доволен от удобната му клавиатура и оптичната мишка, която улеснява навигацията в менютата.

Sony Ericsson

Те пък са пълни новаци в WM областта, но влизат с летящ старт. За целта им помага сътрудничеството с HTC, които стоят зад разработването на хардуера на XPERIA X1. Софтуера му допадна зверски, а самият телефон е доста интересен и стабилен. За популяризирането му обаче, у нас, пречи доста високата цена.

HP

Те са от много време на пазара и правят стабилни бизнес продукти. За съжаление успях да си поиграя само с един – iPAQ 614, но той ми остави положителни спомени за цял живот. Работи бързо и надеждно и се ползва лесно чрез различните начини за навигация.

Palm

Подобно на HP, от техния каталог успях да видя само Treo Pro. Той е първата стъпка в правилната посока, но все пак мисля да почакам Pre.

Eten

Един производител, който не е особено популярен, но в последните си модели показа, че може да предложи добри персонализации на интерфейса към сравнително мощните си модели. Наскоро фирмата стана част от компютърния гигант Acer и обяви някои нови, наистина впечатляващи смартфона.

Eten X610 – подобно на HTC Touch Viva, това е телефон предназначен за хора с по-ограничени бюджети. Външният му вид не ми допадна особено, но пък SPB Mobile Shell интерфейсът е приятен и самото устройство работи доста бързо.

Eten V900 – неговото основно предимство трябва да е гледането на дигитална телевизия чрез DVB-T. За съжаление в България такава се хваща само в София. Все пак приятния външен вид и поддръжката на DivX, може да ви заинтригуват. Мен обаче не успяха.

i-mate

Производителя обеща нов, удобен интерфейс за моделите си, наречен i-mate Go (базиран на VITO Winterface). За съжаление нямах възможност да го пробвам при срещите си с Ultimate 9502, Ultimate 8502, Ultimate 8150, Ultimate 6150. Като цяло това са типични бизнес устройства като 6150 и 8150 имат възможност за свързване към монитор или проектор и по този начин да правят презентациите ви доста по-мобилни. Нещо, което лично мен, не ме впечатли особено.

На MWC 2009, производителя обяви интересни модели – 810-F с доживотна гаранция, ултра малкия Centurion и Legionaire, който е доста ефектен и ще работи и с версия 6.5 на Windows Mobile.

GIGA-BYTE

Тази фирма също направи впечатляващо представяне на MWC – GSmart S1200 е с уникално персонализиран интерфейс и ефектен външен вид. GSmart MS820, обаче не е нищо особено и ползва старият софтуер. Стига толкова за бъдещето на компанията. Нека ви разкажа за миналото - GSmart t600 имаше малко персонализации и работеше БАВНО. Екстрата наречена дигитална телевизия, както вече споменах е с ограничено използване в България.

С помоща на phonearena.bg
devil
devil
VIP
VIP

Брой мнения : 21
Points : 68
Reputation : 0
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите